Produkty pre krásu

Parfumy Essens
Women
Men
Parfumy Niche
Unisex
Parfumy Essens Unique
Women
Men
Kozmetika
Sun Care
Essens Women
Essens Men
Aloe Vera
Colostrum

Produkty pre bývanie

Home Parfume

Vyhľadávanie

Sme na Facebooku

Anketa

Záleží Vám na tom ako vonia Váš partner?
 

Pomáhame!

Návštevy


Dnes:6
Včera:34
Tento mesiac:1388
Minulý mesiac:917
Tento rok:7511
Celkovo:154690


 


ZÍSKAJTE
30% ZĽAVU


AUTOPROGRAM

Otázky a odpovede - Home Pharmacy


Home Pharmacy:
- odpovede PharmDr. Milana Krajíčka, uznávaného odborníka vo farmaceutickom priemysle

 

1. Môžu Slim´SS užívať ľudia po infarkte?

Nie ihneď, po mesiaci áno. Produkt má tiež mierne účinky na riedenie krvi. Čo je po prekonaní tohto problému prospešné.

2. Je možné kombinovať Slim´SS s warfarínom (liek na riedenie krvi)?

Túto kombináciu je nutné vyskúšať. Pravidelné užívanie by mohlo pomôcť znížiť počet užívaných tabliet warfarínu.

3. Je možné Flow´EN odporučiť pri cestovaní?

Áno, určite.

4. Je možné užívať Flow´EN preventívne?

Áno. Vďaka extraktu gaštanu je možné ho užívať aj ako sprievodný doplnok pri kašli na podporu vykašliavania.

5. Diabetes a Flow´EN?

Možno užívať bez problémov.

6. Pri ktorých liekoch sa neodporúča užívať Slim´SS?


Kardiovaskulárne problémy, pri riedení krvi - Slim´SS podporuje účinok liekov na riedenie krvi. Pri hypertenzii - nevadí.

7. Môže Flow´EN pôsobiť aj proti veľkým kŕčovým žilám?

Áno, ale účinok sa môže dostaviť iba pri dlhodobom užívaní, tu neplatí 3 mesačná kúra ako u Slim´SS.

8. Je možné Head´ES použiť preventívne?

Áno. Keď prichádza pocit migrény, odporúčame užiť aj niekoľko tabliet (2 - 3 tablety).

9. Môže sa Slim´SS, Flow´EN a Head´ES užívať pri Crohnovej chorobe a ulceróznej kolilitíde?

Áno, môže sa užívať.

10. Obsahujú produkty ESSENS Home Pharmacy lepok?

Nie, všetky produkty ESSENS Home Pharmacy patria medzi bezlepkové výrobky.

11. Môže mať Flow´EN vplyv na zníženie cholesterolu v krvi?

Áno, pri miernom zvýšení cholesterolu v krvi je Flow’EN vhodný, odporúčame pravidelne užívať dva mesiace a taktiež upraviť jedálniček (bez masla, len olivový alebo repkový olej, vhodná je konzumácia rýb).

12. Môže Flow’EN pomôcť pri problémoch s hemoroidmi?

Áno, hemoroidy sú druhá najvýznamnejšia indikácia použitia tabliet Flow’EN. Podľa závažnosti problému odporúčame užívať jeden až tri mesiace, potom by mala byť hladina v organizme stabilizovaná. Pokiaľ problémy pretrvávajú, je vhodné terapiu opätovne zahájiť a tieto cykly opakovať.

13. Začala som užívať Flow’EN a zistila som, že mi oveľa menej vypadávajú vlasy. Je možné, že je to práve vplyvom Flow’EN?

Áno, odborná literatúra skutočne popisuje úspešnú aplikáciu aescínu a extraktu pagaštanu pri strate vlasov.

14. Môžu užívať Flow’EN tí, ktorí majú viditeľné, už „hrboľaté“ kŕčové žily?

V tomto prípade je možné docieliť zlepšenie stavu užívaním produktu Flow’EN 2 – 3x denne. Fibrinolýza však úplná nie je.

15. Môžu Flow’EN užívať aj tehotné ženy, ktoré trpia opuchmi nôh?

Nie, pre tehotné ženy tento produkt (a obecne všetky na trhu dostupné výživové doplnky s výnimkou vitamínov) nie je vhodný.

16. Prečo sa odporúča užívať Flow’EN večer?

Najväčšia zrážanlivosť krvi je v noci, z tohto dôvodu je efektívnejšie užívať Flow’EN večer.

17. Sú výrobky produktového radu Home Pharmacy ESSENS testované na zvieratách?

Výrobky produktového radu Home Pharmacy ESSENS nie sú testované na zvieratách.

 

Colostrum:
1. Koľko hodín po pôrode sa colostrum, z ktorého vyrábate náš produkt, odoberá?
Colostrum ESSENS je odoberané zásadne ako PRVÝ NÁDOJ (prvé podojenie od okamžiku pôrodu teliatka). Počas prvých 12-tich hodín dochádza obyčajne ku dvom nádojom. Druhý nádoj však obsahuje o 47-53 % imunoglobulínov menej ako prvý a pri ďalších nádojoch sa obsah ešte znižuje. Pokiaľ teda konkurenčné firmy garantujú 12 hodín, pripúšťajú ďalšie nádoje. Pri Colostre ESSENS garantujeme pôvod len z PRVÉHO nádoja.
2. Ako je colostrum hneď po odbere spracované?
Prvý nádoj colostra (mledziva) je zachytený do špeciálnej uzatvárateľnej nádoby, ktorá je následne šetrne podchladená na teplotu -9 °C z dôvodu zabránenia kontaminácie suroviny. Pri tejto teplote je následne aj skladovaná ( do 5-tich dní), na každej chovnej farme s ktorou spolupracujeme, až kým je dovezená k výrobcovi.
3. Nie je odberom teliatko ukrátené o vzácne colostrum?
Krava na jeden nádoj nadojí zvyčajne cca 4l mlieka (alebo mledziva). Je dokázané, že teliatko po pôrode z objemu nádoja zvyčajne spotrebuje cca 1l. Naše nádoby pre odber colostra majú objem 3 l, pre potreby teliatka tak nechávame dostatočné množstvo. Ďalšie nádoje potom už zostávajú pre materskú starostlivosť v prospech teliatka.
4. Ako prebieha spracovanie v Igredii?
Colostrum ESSENS neprechádza pasterizáciou.
Po transporte k výrobcovi sú všetky nádoby ustálené na izbovú teplotu a každá je jednotlivo podrobená laboratórnemu rozboru.
- je zistený obsah bielkovín (proteínov), čím sa tiež overí, či ide o prvý nádoj
- sú zistené prípadné inhibície (zvyšky antibiotík v prípade akejkoľvek liečby kravy) a pokiaľ je nález pozitívny (pri Colostre ESSENS je nulová tolerancia), nádoba nie je ďalej posunutá k ďalšiemu spracovaniu
- je merané Ph
- je robená mikrobiológia. Hodnotia sa mikrobiologické ukazovatele (celkové počty mikroorganizmov, kvasinky a plesne, salmonella, listeria, E.coli a koliformné zárodky)+ analytiká (sušina, celkový obsah bielkovín, laktóza, tuk a obsah IgG). Pre spotrebiteľov je rozhodujúca hodnota imunoglobulínu typu G (IgG). Pri Colostre ESSENS nesmie byť nižšia ako 41%
- nasleduje zmiešanie nádob, ktoré vyhoveli prísnej kontrole
- potom prebieha mikrofiltrácia (duplicita kontroly), čo je dokonalý a pritom šetrný proces odstránenia cudzorodých látok (patogénov) pri zachovaní všetkých cenných zložiek colostra. Princíp mikrofiltrácie spočíva v tom, že molekuly cudzorodých látok majú väčší objem, preto sú filtráciou zachytené. Na rovnakom princípe sú zachytávané tiež prebytočné molekuly tuku (proces odtučnenia).
- ďalším krokom je sušenie metódou sprejovania, na jeho konci je colostrum v práškovom skupenstve zachytené do zbernej nádoby
- nasleduje homogenizácia, čo je zmiešanie niekoľkých výrobných šarží (cca trojtýždňová produkcia) dokopy.
5. Obsahuje Colostrum ESSENS kasein?
Colostrum ESSENS si zakladá na tom, že v konečnom produkte zachováva prirodzený obsah kazeínu. Laboratórnymi testami a výskumom bolo zistené, že kravské colostrum v surovom stave obsahuje 15% bielkovín (proteínov), z nich 70% tvorí kazeín. Kazeín je okrem vysokého obsahu bielkovín tiež zdrojom širokého spektra aminokyselín (20 druhov). Tieto aminokyseliny sú nevyhnutné pre tvorbu a regeneráciu svalovej hmoty. Súčasne s rastovými faktormi obsiahnutými v colostre zaisťujú obnovu buniek všetkých tkanív organizmu (okrem mozgových). Bez kazeínu konečný produkt túto schopnosť úplne stráca.
6. Ako je to s certifikáciou výrobkov Colostrum ESSENS?
Aby sme správne pochopili certifikačné procesy pri výživových doplnkoch- ako sú napríklad colostrum kapsule alebo gély na pitie s Aloe Vera- je potrebné uvedomiť si, že ide o dve úrovne certifikácie.
1. Je to certifikácia suroviny (colostrum, Aloe Vera gél- šťava), tá je kľúčová a najdôležitejšia.
2. Ide o certifikáciu výrobku ako takého, vo veľa prípadoch je možné získať túto certifikáciu aj bez použitia perfektnej a kvalitnej suroviny. Pokiaľ teda konkurencia argumentuje certifikátom konečného výrobku vydaným súkromnou certifikačnou spoločnosťou, v žiadnom prípade to neznamená, že vstupná surovina je kvalitná a dokonca to ani nepreukazuje pôvod tejto suroviny.
Naša výroba je zastrešená spoločnosťou Ingredia, ktorá je v produkcii colostra výhradným (exkluzívnym) partnerom spoločnosti Ekomilk a tá je ako jediný producent colostra v ČR držiteľom identifikácie výrobcu (CZ 704) spravovanej a vedenej v každej krajine EÚ príslušným Ministerstvom poľnohospodárstva, teda nekomerčnou a nezávislou inštitúciou (certifikáciu si nemožno kúpiť). Ide teda o identifikáciu zavedenú Európskou úniou, držiteľ je evidovaný v celoeurópskom systéme subjektov podliehajúcich kontrole kvality, výrobných a technologických procesov, kde k tejto kontrole a monitoringu dochádza pravidelne a neustále. Ingredia je tiež v produkcii colostra výhradným (exkluzívnym) partnerom spoločnosti Favea a tá ako farmaceutická spoločnosť (producent liečiv) je certifikovaná GMP pod záštitou WHO- svetovej zdravotníckej organizácie a HACCP- systém analýzy rizika a stanovenia kritických kontrolných bodov pod záštitou Ministerstva poľnohospodárstva ČR podľa smerníc EÚ.
Náš konečný produkt colostrum ESSENS je registrovaný a certifikovaný pod Ministerstvom poľnohospodárstva ČR. Táto certifikácia presne a tiež oficiálne deklaruje zloženie produktu a hlavne jeho obsah IgG. Výrobný proces Colostra ESSENS je pod trvalou kontrolou Veterinárnej správy a Českej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie.
7. Obsahuje náš výrobok lepok?
Colostrum neobsahuje lepok (lepok je bielkovina, ktorá sa vyskytuje v obilninách, takže v mlieku sa prirodzene nevyskytuje).
8. Ako sú chované a živené kravy, od ktorých sa colostrum
odoberá? Jedná sa o špeciálny chov alebo sa odoberá colostrum od všetkých kráv v ČR a následne sa spracováva výhradne pre Essens?
Colostrum je odoberané od kráv z chovov v Moravskosliezskom kraji, s ktorými má spracovateľ zmluvy a sú pod stálou veterinárnou kontrolou. Kravy majú bežnú stravu podľa stanovených kŕmnych dávok.
9. Dobrý deň, som rada, že tento produkt sa nachádza v sortimente Essens. Začali sme s manželom užívať podľa návodu, aj cez vysokú kvalitu organizmus reagoval búrlivejšie. Bolesti v podbrušku sa postupne rozširovali až na bránicu a obličky, bolesť hlavy a teplota 37,5.
Skúste prosím colostrum užívať po jedle.
10. Aký je obsah vitamínov a minerálov v mg na 1 tabletu?
Obsah je minimálny, na dávkovanie vitamínov alebo minerálov colostrum nemá vplyv a jeho obsah je vďaka dávke veľmi nízky. Cenný je vďaka proteínovej zložke (imunoglobulíny, lactoferin).
11. Chlapec známej užíva antibiotiká a má v krku baktériu "zlatého stafylokoka". Lekár mu zakázal akékoľvek mliečne výrobky pri užívaní antibiotík a jeho matka sa mu bojí dávať colostrum. Aký je váš názor?
Obvykle dochádza k nežiadúcej interakcii antibiotík s mliekom. Dávka colostra je však veľmi nízka v porovnaní s mliekom. Ideálny je čo najväčší časový rozdiel medzi podaním antibiotika a colostra. Ak antibiotiká napríklad užívate ráno a večer, možno colostrum podať na poludnie.
12. Dobrý deň, má colostrum účinok aj pri vysypaní obsahu a následného užitia? Jedná sa o malé dieťa do 3. rokov, ktoré kapsulu neprehltne.
Kapsulu možno bez problémov vysypať a vmiešať do jedla alebo vlažného nápoja.
13. Chcela by som sa opýtať, koľko tabliet colostra môžem dať dcére, ktorá má 11 rokov a váži 56 kg. Trpí veľa na angíny, má astmu a zrejme zlé spaľovanie, pretože neustále priberá. Mohlo by jej colostrum upraviť tento problém? Hlavne čo sa týka toho priberania.
Môžete dávať 2 tablety denne. Určite dôjde k posilneniu imunity a tým k poklesu počtu infekcií. Čo sa týka zvyšovania hmotnosti, jedná sa o úplne iný problém a príčin môže byť celá rada: zlý jedálniček, nedostatok pohybu, hormonálne problémy. Colostrum ale určite neslúži na chudnutie.
14. Dobrý deň, mám otázku ohľadom colostra a cukrovky. Môjmu otcovi razantne vzrástla cukrovka, inzulín si nepichá, ale užíva lieky. Trápia ho bolesti žalúdka, celkový zdravotný stav nie je dobrý, má problémy s obličkami. Chcela som sa teda opýtať, či by mu colostrum mohlo uľaviť a pomôcť znížiť hladinu cukru a prispieť k celkovému zdravotnému stavu.
Colostrum určite nie je schopné znížiť hladinu cukru, je ale schopné zlepšiť imunitu (odolnosť voči infekciám). Určite môže prispieť k zlepšeniu celkového stavu, je potrebné ho ale užívať 2 až 3 mesiace, aby sa dostavil efekt.
15. Prosím o názor, či tento potravinový doplnok môže pomôcť aj pri problémoch s chronickou bronchitídou a infekciami.
Určite, colostrum podporuje imunitný systém, takže chráni organizmus pred infekciami alebo urýchľuje ich liečenie.
16. Chcela som sa opýtať, mám týždeň po pôrode, či môžem užívať colostrum a máte nejaké skúsenosti s účinkom colostra na migrénu?
Colostrum užívať môžete. O účinkoch na migrénu nám nie je nič známe.
17. Rada by som sa opýtala, aké dávkovanie Colostra by bolo vhodné, aby bol dosiahnutý nárast svalovej hmoty pri športe, syn má 24 rokov, výška 195 a váha 112 kg.
Colostrum neslúži k nárastu svalovej hmoty, ale k podpore imunity. Pre nárast svalovej hmoty je potrebné používať iné doplnky.
18. Dobrý deň, bolo by možné porovnať colostrum s chlorellou a mladým jačmeňom?
Je to porovnanie neporovnateľného. Mladý jačmeň a chlorella sú rastliny, takže obsahujú minerály, vitamíny, prípadne nejaké bielkoviny. Colostrum je živočíšneho pôvodu a okrem bielkovín, laktózy, minerálu a vitamínu obsahuje hlavne imunoglobulíny, ktoré zaručene jačmeň a chlorella nemajú a ďalšie dôležité enzýmy laktoferrin (protinádorové účinky), laktoperoxidázu (baktericídny a bakteriostatický účinok) a rad rastových faktorov dôležitých pre obnovu buniek. Mechanizmy účinku sú teda úplne iné. Jačmeň a chlorellu je možné užívať ako zdroj vitamínu a minerálu a colostrum slúži na podporu imunity.
19. Možno colostrum zapíjať horúcimi nápojmi?
Imunoglobulíny sa ničia pri 60 stupňoch celzia, takže horúci nápoj by nemal presiahnuť túto teplotu.
20. Prosím chcem sa spýtať, prečo sa colostrum neodporúča deťom do 3 rokov?
Colostrum sa deťom samozrejme môže podávať, veď prvá strava, ktorú novorodenec dostane od svojej matky, je práve colostrum. Na obale je to uvedené preto, že to ukladá legislatíva (na deťoch do troch rokov a tehotných ženách nie sú lieky a doplnky stravy testované z humánnych dôvodov), takže dôvod je čisto legislatívny.
21. Je colostrum návykové? Prečo sa odporúča prerušenie užívania mesiac až dva?
Colostrum nie je návykové (ide v podstate o potravinu). Môžete ho brať samozrejme celoročne, pretože to má preventívny význam.
22. Dobrý deň, mám otázku ohľadom nových výrobkov s obsahom colostra, konkrétne ku sprchovému gélu. Môže sa tento sprchový gél používať i na intímnu hygienu, a či má aj v tomto prípade pozitívne účinky?
Všeobecne sa na intímne miesta odporúča používať iba vodu. Po použití gélu sa nič nestane, ale v každom prípade treba striedmoť, pretože môže dôjsť k vyhubeniu laktobacilov, ktoré prirodzene sídlia v týchto partiách a udržujú kyslé pH.
23. Obsahuje kozmetika s colostrom parabén?
Kozmetika s colostrom je BEZ parabénov.
24. Chcela by som sa opýtať, ako je to s užívaním Colostra u detí s diabetom? Moja desaťročná neter tento rok ochorela diabetom I. typu, má štandardný postup liečby u detí - pichá si 4 × denne Inzulín. Môže Colostrum priaznivo ovplyvniť jej chorobu?
Colostrum má veľmi nízky glykemický index, dávka je veľmi malá, preto je VHODNÉ aj pre diabetikov.
25. Môže colostrum spôsobovať zápchu?
Colostrum NEMÔŽE spôsobiť zápchu. V mnohých prípadoch môže nepríjemnú zápchu vyvolať zmena prostredia, cestovanie, časté neurózy, celkové tráviace poruchy, spomalený pohyb čriev apod. V takýchto prípadoch to však bývajú prejavy zápchy iba krátkodobé, ktoré samé prejdú alebo sa dajú ľahko odstrániť.
26. Mal by som otázku, či sprchový gél s colostrom môže používať dieťa vo veku 1,5 roka. Na chrbátiku malo začervenanú pokožku, neviem z čoho a tak som nasadil sprchový gél s colostrom. Myslel som, že toto začervenanie pokožky sa stratí, ale po troch dňoch čo ho používa tak pokožka viac začervenala. Neviem, či je to nejaká reakcia a stratí sa to po vyliečení pokožky, alebo tento gél nie je vhodný na detskú pokožku.
Nemáme informácie o tom, že by mal sprchový gél dráždiť. Naopak, v testoch dráždivosti vždy vyšiel ako najlepší. Asi bude treba nájsť príčinu začervenania (bielizeň, mechanické trenie, reakcie na diétnu chybu ...). Príčin môže byť naozaj veľa, ale riziko z prípravku s colostrom je minimálne.
27. Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je náš telový balzam s colostrom vhodné odporučiť mamičkám s malými deťmi na natieranie?
Samozrejme, možno.
28. Obraciam sa na vás s dotazom, či je možné užívať Colostrum a v akom dávkovaní, keď klient je čiastočne ochrnutý na jednu polovicu tela. Respektíve pohybuje sa ale s veľkým triasením. Užíva niekoľko liekov a požiadal ma, aby som vám ho poslal a poprosil o radu. Tu je zoznam liekov, ktoré berie: Hedrol, Kalcium, Loseprasol, PK-Merta, Liskantin, Muran, Spasmet, # Galmed, Sirdalud. Odporučil som mu naše Colostrum s tým, že by mu malo pomôcť pri regenerácii organizmu a tým aj k zlepšeniu zdravotného stavu. Môžete mi teda odporučiť dávkovanie a v akom časovom období by sa mohlo očakávať zdravotné zlepšenie.
Dobrý deň, nevidím žiadnu kolíziu s uvedenými liečivami. Vhodná dávka je 1 kapsula večer, dobre zapiť.
 

 

Vaše otázky a odpovede odborníka

Colostrum
Aloe Vera
Yogurt maker
Home Pharmacy


Blog

ESSENS LACTOFERRIN TABLETS
Predstavujeme exkluzívny a úplne jedinečný výživový doplnok ESSENS LACTOFERRIN TABLETS.

Zaujímavosti

Recepty z jogurtov ESSENS
Iste ste už vyskúšali ako výrobu jogurtov, tak aj najrôznejšie recepty, a preto vám prinášame aj zopár našich tipov.

 

Zaujímavosti a fakty zo sveta jogurtov
Radi by sme vás zoznámili so zaujímavými informáciami o pozitívnom vplyve jogurtov na ľudský organizmus, zdravie a kondíciu.