Produkty pre krásu

Parfumy Essens
Women
Men
Parfumy Niche
Unisex
Parfumy Essens Unique
Women
Men
Kozmetika
Sun Care
Essens Women
Essens Men
Aloe Vera
Colostrum

Produkty pre bývanie

Home Parfume

Vyhľadávanie

Sme na Facebooku

Anketa

Záleží Vám na tom ako vonia Váš partner?
 

Pomáhame!

Návštevy


Dnes:5
Včera:34
Tento mesiac:1387
Minulý mesiac:917
Tento rok:7510
Celkovo:154689


 


ZÍSKAJTE
30% ZĽAVU


AUTOPROGRAM

Otázky a odpovede - Aloe Vera


Aloe Vera:
- odpovede PharmDr. Milana Krajíčka, uznávaného odborníka vo farmaceutickom priemysle

 

1. Môžem užívať Aloe Vera ESSENS, keď mám špecifické zdravotné problémy?

V prípade špecifických zdravotných problémov konzultujte užívanie Aloe Vera, prípadne iných výživových doplnkov s Vašim ošetrujúcim lekárom.

2. Prečo je Aloe Vera ESSENS pasterizovaná?

Na trhu sa stretávame s tým, že niektorí výrobcovia uvádzajú, že majú „za studena lisovanú/získanú“ aloe (čo má aj ESSENS), výrobcovia ale už ďalej zámerne neuvádzajú, že v ďalšom kroku surovinu pasterizujú, ako všetci ostatní…, takže len vytvárajú dojem, že výroba prebieha celá za studena.

3. Prečo sú v zložení výrobkov konzervanty?


Benzoan sodný a sorban draselný sú v potravinárstve bežne užívané nerizikové konzervanty. Nájdeme ich v celej rade potravín aj vo výživových doplnkoch, sami sa môžete presvedčiť na etiketách o zložení výrobkov. Tieto dve konzervačné látky zaisťujú trvanlivosť nášho Aloe Vera a ich spoločné použitie je celkom v poriadku podľa platných hygienických a zdravotných noriem.

4. Čo je presne metóda Totaloe?

Náš mexický dodávateľ suroviny Aloe Vera vyvinul vlastnú revolučnú metódu, ktorá sa volá Totaloe. V tomto procese sa využívajú tradičné metódy, ale aj najnovšie technológie , ktoré umožňujú spracovanie Aloe Vera bez straty pozitívnych účinkov rastliny a ich následné prenesenie do konečného výrobku pre spotrebiteľa. Výrobca suroviny uvádza, že gél Aloe Vera spracovaný metódou Totaloe má v porovnaní s gélom Aloe Vera spracovaným tradičnou metódou ručného filetovania vyšší obsah živín a priaznivých látok. Na kvalite suroviny a obsahu látok sa tiež podieľa spôsob pestovania rastlín a prirodzené subtropické prostredie, v ktorom má náš výrobca svoje plantáže.

5. Čo je to mikronizácia?

Mikronizácia je šetrná fyzikálna metóda, ktorou sa dá u liečiv, prírodných látok, vitamínov a minerálnych látok zvýšiť ich biologická dostupnosť. Vstupná surovina sa postupne mikronizuje na častice o veľkosti niekoľkých milimetrov. Tým sa výrazne zvýši povrch jednotlivých častíc, čo má za následok zvýšenie ich rozpustnosti a vstrebateľnosti v organizme. Mikronizácia tak umožňuje znížiť dávkovanie prípravku.

6. Uvádzate doporučené dávkovanie 15 až 90ml denne. Možno toto dávkovanie zvýšiť?

Uvedené dávkovanie 15ml denne (približne 1 polievková lyžica) je minimálne doporučenie a bolo stanovené ako úplne bezpečné pre väčšinu užívateľov a situácií. Dávkovanie možno ale individuálne zvýšiť až na 90ml rozdelených do niekoľkých dávok v priebehu dňa. Postupne môžete dávkovanie zvyšovať až na hodnotu, pri ktorej sa budete cítiť najlepšie, a ktorá Vám bude vyhovovať.

7. Môžu Aloe Vera užívať deti do 3 rokov?

Užívanie akéhokoľvek výživového doplnku deťmi do 3 rokov, tehotných a kojacich žien sa všeobecne nedoporučuje. Konzultujte to prosím s Vašim ošetrujúcim lekárom.
8. Uvádzate, že výrobok je v BIO kvalite, čo to znamená?
Vo svete sa skôr používa termín „organic“. Označuje plody, ktoré boli pestované ekologickým spôsobom, teda bez použitia chemických postrekov a neboli geneticky modifikované. Výrobca našej suroviny pestuje Aloe Vera týmto organickým spôsobom a je držiteľom amerického certifikátu USDA Organic.

9. Ako je to s IASC certifikáciou Vášho výrobku?

Výrobca suroviny je členom IASC a jeho výrobky a suroviny majú certifikáciu IASC. To potvrdzuje kvalitu surovín, ktoré používame. Certifikáciu momentálne vybavujeme.

10. Môžu Aloe Vera užívať osoby s fenylketonúriou?

Aloe Vera obsahuje aj bielkoviny, ich súčasťou je aj aminokyselina fenylalanin. Množstvo tejto aminokyseliny vo výrobku Aloe Vera ESSENS gél na pitie je síce minimálny, u osôb s fenylketonúriou ale doporučujeme užívanie konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

11. Ako je surovina Aloe Vera spracovaná?

U našej Aloe Vera je jasný pôvod surovín, výrobný proces aj všetky schvaľovacie procesy.

12. V akom obale je Aloe Vera balená?

Obalový materiál Aloe Vera ESSENS je úplne nezávadný a recyklovateľný plast. Balenie je veľmi praktické, ľahké a skladné (možnosť brať si balenie so sebou na cesty, do auta a pod.).

13. Obsahujú výrobky Aloe Vera ESSENS parabény?

Nie, všetky produkty radu Aloe Vera ESSENS sú bez parabénov.

14. Obsahuje Aloe Vera Soft Spray alkohol?

Nie, ide o vodný roztok.

15. Je možné aplikovať Aloe Vera Soft Spray na zapálené hemoroidy?

Áno, je to možné. Dokonca to veľmi odporúčame.

16. Vraj sa kvalita Aloe Vera hodnotí podľa obsahu polysacharidov. Koľko ich obsahuje ESSENS Aloe vera gél na pitie?

Vplyv na obsah účinných látok má taktiež percento obsahu Aloe vera v produkte. Naše gély sú 99,5%. To všetko zaisťuje obsah polysacharidov v rozmedzí od 30 do 35 g/kg, čo je nadštandardný obsah.

17. Hovorí sa, že antikoncepcia zanáša žily a tým sa zvyšuje riziko mozgových príhod a infarktov u žien. Pomáha Aloe vera gél na pitie ESSENS pri čistení zanesených žíl?

Produkt Aloe Vera gél na pitie ESSENS s hroznovou šťavou je receptovo koncipovaný tak, že podiel hroznového koncentrátu (je známe, že mierna konzumácia vína je odporúčaná na prečistenie ciev a zlepšenie funkcie kardiovaskulárneho systému) tieto účinky aloe posilňuje. Preto aloe vera gél na pitie ESSENS s hroznovou šťavou pri užívaní hormonálnej antikoncepcie odporúčame.

18. Ako dlho je možné uchovávať v chladničke Aloe vera gél na pitie ESSENS po jeho otvorení?

Minimálna trvanlivosť Aloe vera gélu na pitie ESSENS sú 4 týždne pri skladovaní do +6 °C.

19. Je pravda, že Aloe Vera koncentrát s výťažkami z bylín podporuje správnu činnosť pohlavných orgánov, respektíve pravidelnosť menštruácie? Ale ako je to pred otehotnením a počas priebehu tehotenstva? Nemôže byť tehotenstvo rizikové?

Aloe Vera by sa malo užívať ako profylaxia pred plánovaním tehotenstva. V dobe počatia a po otehotnení ho užívať rozhodne neodporúčame. Rovnako ako iné výživové doplnky (okrem multivitamínov).

20. Môžu Aloe Vera ESSENS Zubnú pastu používať deti do 3 rokov?

Áno, zubná pasta má vhodné zloženie aj pre deti mladšie ako 3 roky.

21. Môžu Aloe Vera ESSENS Zubnú pastu používať vegetariáni a vegani?

Áno, zloženie zubnej pasty nie je živočíšneho pôvodu.

22. Sú výrobky produktového radu Aloe Vera ESSENS testované na zvieratách?

Výrobky produktového radu Aloe Vera ESSENS nie sú testované na zvieratách.

23. Čo znamená 99.5%?

Vyjadrením 99.5% v názve produktu poukazujeme na kvalitu a čistotu samotného aloe vera gélu, nie na jeho percentuálny obsah vo výrobku. Toto kvalitatívne označenie je totiž veľmi dôležité a je možné sa ním orientovať i naprieč konkurenčnými produktmi. Platí pravidlo, že čím vyššia kvalita gélu aloe vera, tým lepšia účinnosť aktívnych látok v organizme.

Colostrum:
1. Koľko hodín po pôrode sa colostrum, z ktorého vyrábate náš produkt, odoberá?
Colostrum ESSENS je odoberané zásadne ako PRVÝ NÁDOJ (prvé podojenie od okamžiku pôrodu teliatka). Počas prvých 12-tich hodín dochádza obyčajne ku dvom nádojom. Druhý nádoj však obsahuje o 47-53 % imunoglobulínov menej ako prvý a pri ďalších nádojoch sa obsah ešte znižuje. Pokiaľ teda konkurenčné firmy garantujú 12 hodín, pripúšťajú ďalšie nádoje. Pri Colostre ESSENS garantujeme pôvod len z PRVÉHO nádoja.
2. Ako je colostrum hneď po odbere spracované?
Prvý nádoj colostra (mledziva) je zachytený do špeciálnej uzatvárateľnej nádoby, ktorá je následne šetrne podchladená na teplotu -9 °C z dôvodu zabránenia kontaminácie suroviny. Pri tejto teplote je následne aj skladovaná ( do 5-tich dní), na každej chovnej farme s ktorou spolupracujeme, až kým je dovezená k výrobcovi.
3. Nie je odberom teliatko ukrátené o vzácne colostrum?
Krava na jeden nádoj nadojí zvyčajne cca 4l mlieka (alebo mledziva). Je dokázané, že teliatko po pôrode z objemu nádoja zvyčajne spotrebuje cca 1l. Naše nádoby pre odber colostra majú objem 3 l, pre potreby teliatka tak nechávame dostatočné množstvo. Ďalšie nádoje potom už zostávajú pre materskú starostlivosť v prospech teliatka.
4. Ako prebieha spracovanie v Igredii?
Colostrum ESSENS neprechádza pasterizáciou.
Po transporte k výrobcovi sú všetky nádoby ustálené na izbovú teplotu a každá je jednotlivo podrobená laboratórnemu rozboru.
- je zistený obsah bielkovín (proteínov), čím sa tiež overí, či ide o prvý nádoj
- sú zistené prípadné inhibície (zvyšky antibiotík v prípade akejkoľvek liečby kravy) a pokiaľ je nález pozitívny (pri Colostre ESSENS je nulová tolerancia), nádoba nie je ďalej posunutá k ďalšiemu spracovaniu
- je merané Ph
- je robená mikrobiológia. Hodnotia sa mikrobiologické ukazovatele (celkové počty mikroorganizmov, kvasinky a plesne, salmonella, listeria, E.coli a koliformné zárodky)+ analytiká (sušina, celkový obsah bielkovín, laktóza, tuk a obsah IgG). Pre spotrebiteľov je rozhodujúca hodnota imunoglobulínu typu G (IgG). Pri Colostre ESSENS nesmie byť nižšia ako 41%
- nasleduje zmiešanie nádob, ktoré vyhoveli prísnej kontrole
- potom prebieha mikrofiltrácia (duplicita kontroly), čo je dokonalý a pritom šetrný proces odstránenia cudzorodých látok (patogénov) pri zachovaní všetkých cenných zložiek colostra. Princíp mikrofiltrácie spočíva v tom, že molekuly cudzorodých látok majú väčší objem, preto sú filtráciou zachytené. Na rovnakom princípe sú zachytávané tiež prebytočné molekuly tuku (proces odtučnenia).
- ďalším krokom je sušenie metódou sprejovania, na jeho konci je colostrum v práškovom skupenstve zachytené do zbernej nádoby
- nasleduje homogenizácia, čo je zmiešanie niekoľkých výrobných šarží (cca trojtýždňová produkcia) dokopy.
5. Obsahuje Colostrum ESSENS kasein?
Colostrum ESSENS si zakladá na tom, že v konečnom produkte zachováva prirodzený obsah kazeínu. Laboratórnymi testami a výskumom bolo zistené, že kravské colostrum v surovom stave obsahuje 15% bielkovín (proteínov), z nich 70% tvorí kazeín. Kazeín je okrem vysokého obsahu bielkovín tiež zdrojom širokého spektra aminokyselín (20 druhov). Tieto aminokyseliny sú nevyhnutné pre tvorbu a regeneráciu svalovej hmoty. Súčasne s rastovými faktormi obsiahnutými v colostre zaisťujú obnovu buniek všetkých tkanív organizmu (okrem mozgových). Bez kazeínu konečný produkt túto schopnosť úplne stráca.
6. Ako je to s certifikáciou výrobkov Colostrum ESSENS?
Aby sme správne pochopili certifikačné procesy pri výživových doplnkoch- ako sú napríklad colostrum kapsule alebo gély na pitie s Aloe Vera- je potrebné uvedomiť si, že ide o dve úrovne certifikácie.
1. Je to certifikácia suroviny (colostrum, Aloe Vera gél- šťava), tá je kľúčová a najdôležitejšia.
2. Ide o certifikáciu výrobku ako takého, vo veľa prípadoch je možné získať túto certifikáciu aj bez použitia perfektnej a kvalitnej suroviny. Pokiaľ teda konkurencia argumentuje certifikátom konečného výrobku vydaným súkromnou certifikačnou spoločnosťou, v žiadnom prípade to neznamená, že vstupná surovina je kvalitná a dokonca to ani nepreukazuje pôvod tejto suroviny.
Naša výroba je zastrešená spoločnosťou Ingredia, ktorá je v produkcii colostra výhradným (exkluzívnym) partnerom spoločnosti Ekomilk a tá je ako jediný producent colostra v ČR držiteľom identifikácie výrobcu (CZ 704) spravovanej a vedenej v každej krajine EÚ príslušným Ministerstvom poľnohospodárstva, teda nekomerčnou a nezávislou inštitúciou (certifikáciu si nemožno kúpiť). Ide teda o identifikáciu zavedenú Európskou úniou, držiteľ je evidovaný v celoeurópskom systéme subjektov podliehajúcich kontrole kvality, výrobných a technologických procesov, kde k tejto kontrole a monitoringu dochádza pravidelne a neustále. Ingredia je tiež v produkcii colostra výhradným (exkluzívnym) partnerom spoločnosti Favea a tá ako farmaceutická spoločnosť (producent liečiv) je certifikovaná GMP pod záštitou WHO- svetovej zdravotníckej organizácie a HACCP- systém analýzy rizika a stanovenia kritických kontrolných bodov pod záštitou Ministerstva poľnohospodárstva ČR podľa smerníc EÚ.
Náš konečný produkt colostrum ESSENS je registrovaný a certifikovaný pod Ministerstvom poľnohospodárstva ČR. Táto certifikácia presne a tiež oficiálne deklaruje zloženie produktu a hlavne jeho obsah IgG. Výrobný proces Colostra ESSENS je pod trvalou kontrolou Veterinárnej správy a Českej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie.
7. Obsahuje náš výrobok lepok?
Colostrum neobsahuje lepok (lepok je bielkovina, ktorá sa vyskytuje v obilninách, takže v mlieku sa prirodzene nevyskytuje).
8. Ako sú chované a živené kravy, od ktorých sa colostrum
odoberá? Jedná sa o špeciálny chov alebo sa odoberá colostrum od všetkých kráv v ČR a následne sa spracováva výhradne pre Essens?
Colostrum je odoberané od kráv z chovov v Moravskosliezskom kraji, s ktorými má spracovateľ zmluvy a sú pod stálou veterinárnou kontrolou. Kravy majú bežnú stravu podľa stanovených kŕmnych dávok.
9. Dobrý deň, som rada, že tento produkt sa nachádza v sortimente Essens. Začali sme s manželom užívať podľa návodu, aj cez vysokú kvalitu organizmus reagoval búrlivejšie. Bolesti v podbrušku sa postupne rozširovali až na bránicu a obličky, bolesť hlavy a teplota 37,5.
Skúste prosím colostrum užívať po jedle.
10. Aký je obsah vitamínov a minerálov v mg na 1 tabletu?
Obsah je minimálny, na dávkovanie vitamínov alebo minerálov colostrum nemá vplyv a jeho obsah je vďaka dávke veľmi nízky. Cenný je vďaka proteínovej zložke (imunoglobulíny, lactoferin).
11. Chlapec známej užíva antibiotiká a má v krku baktériu "zlatého stafylokoka". Lekár mu zakázal akékoľvek mliečne výrobky pri užívaní antibiotík a jeho matka sa mu bojí dávať colostrum. Aký je váš názor?
Obvykle dochádza k nežiadúcej interakcii antibiotík s mliekom. Dávka colostra je však veľmi nízka v porovnaní s mliekom. Ideálny je čo najväčší časový rozdiel medzi podaním antibiotika a colostra. Ak antibiotiká napríklad užívate ráno a večer, možno colostrum podať na poludnie.
12. Dobrý deň, má colostrum účinok aj pri vysypaní obsahu a následného užitia? Jedná sa o malé dieťa do 3. rokov, ktoré kapsulu neprehltne.
Kapsulu možno bez problémov vysypať a vmiešať do jedla alebo vlažného nápoja.
13. Chcela by som sa opýtať, koľko tabliet colostra môžem dať dcére, ktorá má 11 rokov a váži 56 kg. Trpí veľa na angíny, má astmu a zrejme zlé spaľovanie, pretože neustále priberá. Mohlo by jej colostrum upraviť tento problém? Hlavne čo sa týka toho priberania.
Môžete dávať 2 tablety denne. Určite dôjde k posilneniu imunity a tým k poklesu počtu infekcií. Čo sa týka zvyšovania hmotnosti, jedná sa o úplne iný problém a príčin môže byť celá rada: zlý jedálniček, nedostatok pohybu, hormonálne problémy. Colostrum ale určite neslúži na chudnutie.
14. Dobrý deň, mám otázku ohľadom colostra a cukrovky. Môjmu otcovi razantne vzrástla cukrovka, inzulín si nepichá, ale užíva lieky. Trápia ho bolesti žalúdka, celkový zdravotný stav nie je dobrý, má problémy s obličkami. Chcela som sa teda opýtať, či by mu colostrum mohlo uľaviť a pomôcť znížiť hladinu cukru a prispieť k celkovému zdravotnému stavu.
Colostrum určite nie je schopné znížiť hladinu cukru, je ale schopné zlepšiť imunitu (odolnosť voči infekciám). Určite môže prispieť k zlepšeniu celkového stavu, je potrebné ho ale užívať 2 až 3 mesiace, aby sa dostavil efekt.
15. Prosím o názor, či tento potravinový doplnok môže pomôcť aj pri problémoch s chronickou bronchitídou a infekciami.
Určite, colostrum podporuje imunitný systém, takže chráni organizmus pred infekciami alebo urýchľuje ich liečenie.
16. Chcela som sa opýtať, mám týždeň po pôrode, či môžem užívať colostrum a máte nejaké skúsenosti s účinkom colostra na migrénu?
Colostrum užívať môžete. O účinkoch na migrénu nám nie je nič známe.
17. Rada by som sa opýtala, aké dávkovanie Colostra by bolo vhodné, aby bol dosiahnutý nárast svalovej hmoty pri športe, syn má 24 rokov, výška 195 a váha 112 kg.
Colostrum neslúži k nárastu svalovej hmoty, ale k podpore imunity. Pre nárast svalovej hmoty je potrebné používať iné doplnky.
18. Dobrý deň, bolo by možné porovnať colostrum s chlorellou a mladým jačmeňom?
Je to porovnanie neporovnateľného. Mladý jačmeň a chlorella sú rastliny, takže obsahujú minerály, vitamíny, prípadne nejaké bielkoviny. Colostrum je živočíšneho pôvodu a okrem bielkovín, laktózy, minerálu a vitamínu obsahuje hlavne imunoglobulíny, ktoré zaručene jačmeň a chlorella nemajú a ďalšie dôležité enzýmy laktoferrin (protinádorové účinky), laktoperoxidázu (baktericídny a bakteriostatický účinok) a rad rastových faktorov dôležitých pre obnovu buniek. Mechanizmy účinku sú teda úplne iné. Jačmeň a chlorellu je možné užívať ako zdroj vitamínu a minerálu a colostrum slúži na podporu imunity.
19. Možno colostrum zapíjať horúcimi nápojmi?
Imunoglobulíny sa ničia pri 60 stupňoch celzia, takže horúci nápoj by nemal presiahnuť túto teplotu.
20. Prosím chcem sa spýtať, prečo sa colostrum neodporúča deťom do 3 rokov?
Colostrum sa deťom samozrejme môže podávať, veď prvá strava, ktorú novorodenec dostane od svojej matky, je práve colostrum. Na obale je to uvedené preto, že to ukladá legislatíva (na deťoch do troch rokov a tehotných ženách nie sú lieky a doplnky stravy testované z humánnych dôvodov), takže dôvod je čisto legislatívny.
21. Je colostrum návykové? Prečo sa odporúča prerušenie užívania mesiac až dva?
Colostrum nie je návykové (ide v podstate o potravinu). Môžete ho brať samozrejme celoročne, pretože to má preventívny význam.
22. Dobrý deň, mám otázku ohľadom nových výrobkov s obsahom colostra, konkrétne ku sprchovému gélu. Môže sa tento sprchový gél používať i na intímnu hygienu, a či má aj v tomto prípade pozitívne účinky?
Všeobecne sa na intímne miesta odporúča používať iba vodu. Po použití gélu sa nič nestane, ale v každom prípade treba striedmoť, pretože môže dôjsť k vyhubeniu laktobacilov, ktoré prirodzene sídlia v týchto partiách a udržujú kyslé pH.
23. Obsahuje kozmetika s colostrom parabén?
Kozmetika s colostrom je BEZ parabénov.
24. Chcela by som sa opýtať, ako je to s užívaním Colostra u detí s diabetom? Moja desaťročná neter tento rok ochorela diabetom I. typu, má štandardný postup liečby u detí - pichá si 4 × denne Inzulín. Môže Colostrum priaznivo ovplyvniť jej chorobu?
Colostrum má veľmi nízky glykemický index, dávka je veľmi malá, preto je VHODNÉ aj pre diabetikov.
25. Môže colostrum spôsobovať zápchu?
Colostrum NEMÔŽE spôsobiť zápchu. V mnohých prípadoch môže nepríjemnú zápchu vyvolať zmena prostredia, cestovanie, časté neurózy, celkové tráviace poruchy, spomalený pohyb čriev apod. V takýchto prípadoch to však bývajú prejavy zápchy iba krátkodobé, ktoré samé prejdú alebo sa dajú ľahko odstrániť.
26. Mal by som otázku, či sprchový gél s colostrom môže používať dieťa vo veku 1,5 roka. Na chrbátiku malo začervenanú pokožku, neviem z čoho a tak som nasadil sprchový gél s colostrom. Myslel som, že toto začervenanie pokožky sa stratí, ale po troch dňoch čo ho používa tak pokožka viac začervenala. Neviem, či je to nejaká reakcia a stratí sa to po vyliečení pokožky, alebo tento gél nie je vhodný na detskú pokožku.
Nemáme informácie o tom, že by mal sprchový gél dráždiť. Naopak, v testoch dráždivosti vždy vyšiel ako najlepší. Asi bude treba nájsť príčinu začervenania (bielizeň, mechanické trenie, reakcie na diétnu chybu ...). Príčin môže byť naozaj veľa, ale riziko z prípravku s colostrom je minimálne.
27. Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je náš telový balzam s colostrom vhodné odporučiť mamičkám s malými deťmi na natieranie?
Samozrejme, možno.
28. Obraciam sa na vás s dotazom, či je možné užívať Colostrum a v akom dávkovaní, keď klient je čiastočne ochrnutý na jednu polovicu tela. Respektíve pohybuje sa ale s veľkým triasením. Užíva niekoľko liekov a požiadal ma, aby som vám ho poslal a poprosil o radu. Tu je zoznam liekov, ktoré berie: Hedrol, Kalcium, Loseprasol, PK-Merta, Liskantin, Muran, Spasmet, # Galmed, Sirdalud. Odporučil som mu naše Colostrum s tým, že by mu malo pomôcť pri regenerácii organizmu a tým aj k zlepšeniu zdravotného stavu. Môžete mi teda odporučiť dávkovanie a v akom časovom období by sa mohlo očakávať zdravotné zlepšenie.
Dobrý deň, nevidím žiadnu kolíziu s uvedenými liečivami. Vhodná dávka je 1 kapsula večer, dobre zapiť.
 

 

Vaše otázky a odpovede odborníka

Colostrum
Aloe Vera
Yogurt maker
Home Pharmacy


Blog

ESSENS LACTOFERRIN TABLETS
Predstavujeme exkluzívny a úplne jedinečný výživový doplnok ESSENS LACTOFERRIN TABLETS.

Zaujímavosti

Recepty z jogurtov ESSENS
Iste ste už vyskúšali ako výrobu jogurtov, tak aj najrôznejšie recepty, a preto vám prinášame aj zopár našich tipov.

 

Zaujímavosti a fakty zo sveta jogurtov
Radi by sme vás zoznámili so zaujímavými informáciami o pozitívnom vplyve jogurtov na ľudský organizmus, zdravie a kondíciu.