Produkty pre krásu

Parfumy Essens
Women
Men
Parfumy DeVobis
Women
Men
Parfumy Essens Unique
Women
Men
Kozmetika
Sun Care
Essens Women
Essens Men
Aloe Vera
Colostrum

Produkty pre bývanie

Home Parfume

Vyhľadávanie

Sme na Facebooku

Anketa

Záleží Vám na tom ako vonia Váš partner?
 

Pomáhame!

Návštevy


Dnes:0
Včera:27
Tento mesiac:530
Minulý mesiac:909
Tento rok:9719
Celkovo:130201


 


ZÍSKAJTE
30% ZĽAVU


AUTOPROGRAM

Flow’EN... prečo večer?
Evolučné dedičstvo je zapísané v našich telách, správaní, reflexoch. Naši predkovia žili na okrajoch afrických lesov a plání.

Chodili vzpriamene po savanách, ale akonáhle padla noc, sťahovali sa na stromy. V minulosti bola v noci skutočná tma, zvlášť za bezmesačných nocí.

V tej dobe sme ešte ani tak neboli lovci, ako lovená zver. Neustále ohrozovanie predátormi, ako sú napríklad levy, tigre, hady a škorpióny, nás naučilo komunikovať hlasom a sluchom. Na pocit strachu reaguje ľudské telo potením. Telo sa stane klzké a horšie uchopiteľné predátorom.

Ostré zvuky, ako je škrabanie nechtami po skle alebo trenie plastov, vnímame ako nepríjemné a podvedome sa skrčíme a začneme sa rozhliadať po jeho zdroji. Vedecké výskumy dokázali, že tieto zvuky sú podobné výstražným signálom dnešných opíc a že tak varujú ostatných pred nebezpečenstvom.

Ďalším evolučným dedičstvom je rozpoznávanie očí a tvárí. Náš mozog ich vidí prakticky všade. Pozrite na mraky, na masku auta, na dizajn skrine. Všade vidíme tváre. Pretože rýchle rozpoznanie očí a tváre znamenalo väčšiu šancu na prežitie v prostredí plnom predátorov. Je lepšie vidieť tvár aj tam, kde nie je, ako si nevšimnúť tvár predátora, a tým riskovať život. Tento reflex pretrval dodnes.

Napriek tomu sa mnohokrát stalo, že sme boli v noci predátormi napadnutí. Mnoho našich predkov uniklo, ale boli ťažko zranení a krvácali. Prežili tí, ktorým sa krvácanie rýchlo zastavilo. Táto selekcia vyústila v to, že v noci sa nám krvné doštičky zhlukujú podstatne viac a rýchlejšie a tiež sa nám horšie rozpúšťajú fibrínové vlákna a tromby.

Dnes síce nežijeme v prostredí, kde nás každú chvíľu prežúva predátor, ale vlastnosť "hustejšej krvi" a zvýšená zrážanlivosť v noci nám zostala.

Na základe týchto poznatkov bol testovaný prípravok Flow'EN a preukázalo sa, že podávanie 1-2 tabletiek večer, je terapeuticky podstatne priaznivejšie a efektívnejšie, než podávanie tabletiek ráno.

Autor: PharmDr. Milan Krajíček

 
 

Vaše otázky a odpovede odborníka

Colostrum
Aloe Vera
Yogurt maker
Home Pharmacy


Blog

ESSENS LACTOFERRIN TABLETS
Predstavujeme exkluzívny a úplne jedinečný výživový doplnok ESSENS LACTOFERRIN TABLETS.

Zaujímavosti

Recepty z jogurtov ESSENS
Iste ste už vyskúšali ako výrobu jogurtov, tak aj najrôznejšie recepty, a preto vám prinášame aj zopár našich tipov.

 

Zaujímavosti a fakty zo sveta jogurtov
Radi by sme vás zoznámili so zaujímavými informáciami o pozitívnom vplyve jogurtov na ľudský organizmus, zdravie a kondíciu.