Produkty pre krásu

Parfumy Essens
Women
Men
Parfumy DeVobis
Women
Men
Parfumy Essens Unique
Women
Men
Kozmetika
Sun Care
Essens Women
Essens Men
Aloe Vera
Colostrum

Produkty pre bývanie

Home Parfume

Vyhľadávanie

Sme na Facebooku

Anketa

Záleží Vám na tom ako vonia Váš partner?
 

Pomáhame!

Návštevy


Dnes:0
Včera:27
Tento mesiac:530
Minulý mesiac:909
Tento rok:9719
Celkovo:130201


 


ZÍSKAJTE
30% ZĽAVU


AUTOPROGRAM

Slim´SS: od praveku k moderným postupom proti bucľatosti
Ľudstvo až do 20. storočia bojovalo skôr s nedostatkom, ako s nadbytkom potravy, bolo teda vystavené podvýžive a hladovaniu. Ale to neznamená, že sa bucľatosť až obezita v minulosti nevyskytovala a neriešila.

Sošky Venuší nájdené po celom svete , ktorých vek je odhadovaný na viac ako 25 tisíc rokov, dokladujú hojnosť a vďaka bujnému poprsiu a bokom zrejme aj „hold“ plodnosti. Mohlo ísť o fantáziu autora, ale pravdepodobne vyjadrovali skutočný odraz vtedajšej doby. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však tento typ postavy vo vtedajších tlupách či spoločenstve ľudí príliš nevyskytoval. Platilo však, že kto mal väčšiu zásobu tuku v tele, skôr dobu nedostatku prekonal.

Obezita je doložená aj v staroveku. U múmií faraónov v Egypte sa preukázala pomocou analýzy kožných rias. Číňania používali od nepamäti akupunktúru na chudnutie a u tibetských písomných nálezov sa poukazuje na to, že prejedanie spôsobuje najrôznejšie choroby a skracuje život. Najexotickejšiu terapiu na chudnutie asi používali v starovekom indickom liečiteľstve- odporúčal sa extrakt zo semenníkov.

V stredoveku kontrastuje hladovanie pustovníkov a holdovanie jedlu a pitiu bohatých feudálov. Antropologické štúdie kostier panovníkov mimo obezity potvrdzujú taktiež výskyt dny, ktorá patrí medzi časté komplikácie obezity.

Cisára a kráľa Karola IV. liečil majster Havel zo Strahova a tu je ukážka z jeho stravovacích odporúčaní: „jahňacina, kozľacina, mäso sajúceho teľaťa, slepačie kapúny, jarabice, tetrovia, bažanti, ryby s plutvami z čistých vôd, čerstvé vajcia, volský jazyk, dobre prepečený čerstvý chlieb, víno ostré a aromatické, aby bolo veľmi jasné a odmeranú dávku čistej vody z prameňa. Chudé nech je pred mastným“. Osvietený dvorný lekár. V zozname nám chýba prasiatko (bravčové), toľko obľúbené na našich stretnutiach a tiež ovocie a zelenina. Tá bola v stredoveku skôr jedlom prostého ľudu. Druhý lekár Karola IV. Reimbot Eberhart de Castro odporúčal tiež veľa pohybu, lebo pohyb znamená život. V latinsky písanom spise zdôrazňuje jazdu na koni a priaznivý vplyv fyzickej práce, ktorá môže nahradiť cvičenie – oranie, siatie a obrábanie polí. V dnešnej dobe však ťažko realizovateľné.

V dobe baroka bol ideál krásy zobrazovaný vo veľmi zaoblených tvaroch ľudského tela. Dobré známe sú sochy anjelikov a hlavne Rubensove obrazy. Povestné sú krásne bacuľky, menej známi sú tuční muži ako symbol úradnej moci, úspešnosti a blahobytu. Obžerstvo sa definitívne dostáva na zoznam desiatich hriechov.

Ideálom krásy v 19. storočí sa stáva štíhla rakúska cisárovná Elizabeth, známa ako Sissi. K liečbe obezity okrem pohybu odporúča čaj a kávu. Múdra žena.

V roku 1967 sa stáva vzorom anglická anorektička a modelka Twiggy. Ťažko povedať, či úspech dosiahla vďaka príťažlivosti a kráse.... Podváhu a vychudnutosť ukazuje od tej doby väčšina modeliek, až v poslednom desaťročí začína prevládať racionálny prístup a prirodzená ženská krása.

Podávanie liečiv obéznym pacientom bolo v minulosti sústredené na preháňadlá a diuretiká (používajú sa na odstraňovanie nadmerného množstva vody z tela). Taktiež si môžeme spomenúť na klystíry zo Švejka. V 90. rokoch minulého storočia boli fenfluramín a dexfenfluramín najpredávanejšími liekmi v USA, ktoré znižujú príjem potravy. V roku 1997 boli stiahnuté z predaja pre častý výskyt srdečných porúch. Tento súd zrejme postihne aj ďalšie nádejné liečivo sibutramín (zvyšujúci energetický výdaj). V súčasnosti je jeho použitie veľmi zvažované, pretože prínosy neprevyšujú kardiotoxické riziko.

Úplne novú éru v terapii obezity zahájilo až syntetické liečivo orlistat – mechanizmus pôsobenia je daný obmedzenou absorpciou tuku. Tento preparát sa veľmi osvedčil a je masovo používaný. Má však dosť veľa nežiaducich účinkov a tak niet divu, že sa pacienti domáhajú alternatívy „najlepšie z kuchyne matky prírody“.

Novou alternatívou môže byť Slim  ́SS – špičkový produkt, ktorý obsahuje prírodné aktívne látky a využíva moderné poznatky medicínskeho výskumu. Slim  ́SS je úplne bezpečný, nenávykový. Ako jeden z mála na trhu obmedzuje príjem energie ( z tukov) a súčasne zvyšuje ich výdaj (termogenéziu).

Autor: PharmDr. Milan Krajíček

 
 

Vaše otázky a odpovede odborníka

Colostrum
Aloe Vera
Yogurt maker
Home Pharmacy


Blog

ESSENS LACTOFERRIN TABLETS
Predstavujeme exkluzívny a úplne jedinečný výživový doplnok ESSENS LACTOFERRIN TABLETS.

Zaujímavosti

Recepty z jogurtov ESSENS
Iste ste už vyskúšali ako výrobu jogurtov, tak aj najrôznejšie recepty, a preto vám prinášame aj zopár našich tipov.

 

Zaujímavosti a fakty zo sveta jogurtov
Radi by sme vás zoznámili so zaujímavými informáciami o pozitívnom vplyve jogurtov na ľudský organizmus, zdravie a kondíciu.